Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prase

 

ROK PRASETE

4.února 1935 až 23.ledna 1936

22.ledna 1947 až 9.února 1948

8.února 1959 až 27.ledna 1960

27.ledna 1971 až 14.února 1972

13.února 1983 až 1.února 1984

31.ledna 1995 až 18.února 1996

18.února 2007 až 6.února 2008

5.února 2019 až 24.ledna 2020

 

Osobnost

Jste všeobecně oblíbeni pro svou upřímnou a srdečnou povahu, a v okamžicích, kdy druzí své přátele opouštějí, Vy zůstáváte a nabízíte jim pomocnou ruku. Vůči neznámým lidem se zpočátku chováte rezervovaně. S postupem času, tak jak sílí Vaše důvěra, jim ale dáte poznat temperamentnější a srdečnější stránku své povahy. Máte mnoho známých, avšak své soukromé názory a pocity sdílíte pouze s blízkými přáteli. Ve Vaší povaze se snoubí jistá naivita a nevinnost s touhou po nových zážitcích a zkušenostech. Váš temperament Vás někdy může přivést do nesnází, prohodíte-li či provedete-li něco nepředloženého. Je Vám však téměř vždy odpuštěno, neboť jen zřídka jednáte s úmyslem někomu ublížit. Nejste pomstychtiví, a jestliže Vás někdo oklame, spíše se stáhnete do ústraní, abyste si vše znovu promysleli. Máte-li dostatek času na to, abyste vše důkladně zvážili, zpravidla se Vám podaří problém vyřešit.

Jste tolerantní a mírumilovní a nesnažíte se druhým vnucovat své názory. Sami neradi vyvoláváte spory a odmítáte být rovněž předmětem sporů druhých. Přesto však nejste slabí, a vyžaduje-li to situace, naleznete v sobě dostatek síly k tomu, abyste bránili sebe i ostatní. Lidé Vás mají za snílky, a Vy opravdu snílky jste. Máte však dostatek důvtipu na to, abyste se dobře zorientovali v každé situaci. Dbáte na svou dobrou pověst, a ačkoli Vám nevadí, stanete-li se terčem dobře míněných vtipů, nespravedlivé nařčení či otevřené nepřátelství Vás snadno zraní.

Jste vášnivými cestovateli a v lidech hledáte pouze jejich dobré stránky. Často se setkáváte s vřelým přijetím, neboť se dokážete přizpůsobit svému okolí a ke kritice druhých se uchylujete jen tehdy, máte-li k tomu pádný důvod.

 

Láska

Hledání vhodného partnera je pro Vás vzrušujícím experimentem a objevováním neznámého. V citových vztazích býváte důvěřiví, což může některé lidi svádět k tomu, aby zneužili Vaši zdánlivou naivitu. Rychle se učíte a vždy se dokážete vzchopit. Citová krize zlomí pouze výjimečně Vaši odvahu začít znovu.
Váš partner si nemusí být vědom toho, že jste dobrými pozorovateli, kteří zaznamenávají vše, co slyší či vidí. To, že někdy působíte dojmem, jako byste byli duchem nepřítomni, je způsobeno pouze Vaší nechutí události komentovat. Jste tolerantní a svému partnerovi poskytujete svobodu, kterou zároveň vyžadujete i pro sebe. Chcete, aby Váš vzájemný vztah byl založen na lásce a věrnosti. Vaše živá obrazotvornost a nadšení Vám získává obdivovatele, kteří sdílí Váš smysl pro humor a kteří si zároveň cení Vaší vnímavosti a spolehlivosti. Jestliže jste již jednou navázali citový vztah, věříte, že Vaše láska bude opětována - což se také zpravidla stává. Váš protějšek by si však neměl vynucovat projevy Vaší náklonnosti, necítíte-li se v citovém vztahu zcela svobodně.

 

 

Kariéra

Nebýváte ctižádostiví. Jste šťastní, daří-li se vám udržovat rovnováhu mezi prací a soukromým životem. Je vám zcela cizí soupeření o moc, ani nejste schopni podrazit svého kolegu. Jste pilní a své úkoly se snažíte řešit odpovědně a efektivně. Vyhovuje vám týmová práce, neboť vám umožňuje sdílet své představy s ostatními.
Potřebujete se předem seznámit s úkolem, který vás čeká, a svou práci vykonáváte pomalým, avšak stálým tempem. Možnost rizika vás znervózňuje, proto tíhnete k bezpečným řešením. Jestliže se pustíte do nejistého projektu, nepočítejte s jednoznačným úspěchem. Býváte pilnými studenty, a jako většina lidí narozených v roce prasete, i dychtivými čtenáři. Máte proto větší předpoklady k duševní práci. Zároveň nepostrádáte ani touhu po kontaktu s druhými a vaše trpělivost a přívětivost jsou ideálními vlastnostmi pro péči o staré či nemocné.
Dobře se uplatníte v lékařství, jako právníci či hudebníci. Můžete také být dobrými spisovateli, vědci, badateli, zahradními architekty či sociálními pracovníky.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář